Ziemasvētku laika dievkalpojumu tiešraides katedrāles un prokatedrāles

24. decembrī plkst. 18.00Kristus piedzimšanas svētvakara – Ziemsvētku svētvakara dievkalpojuma tiešraide no Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles (https://www.facebook.com/LELBLiepajasdieceze)

25. decembrī plkst. 10:00Pirmo Ziemasvētku dievkalpojuma tiešraide no Jelgavas Sv. Annas prokatedrāles

(https://www.facebook.com/JelgavasAnnasDraudze)

27. decembrī plkst. 10:00 – 1. svētdienas pēc Ziemasvētkiem dievkalpojuma tiešraide no Jelgavas Sv. Annas prokatedrāles

(https://www.facebook.com/JelgavasAnnasDraudze)

3. janvārī plkst.10:00 – 2. svētdienas pēc Ziemasvētkiem dievkalpojuma no Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles

(https://www.facebook.com/LELBLiepajasdieceze)


“Baznīcas vaļā svētkos!” – bīskapa H.M. Jensona sveiciens Kristus piedzimšanas svētkos

Bīskapa sveiciens Kristus piedzimšanas svētkos. 2020.gada decembrī

Kristus piedzimšanas svētku laikā baznīcas ir vaļā, jo Ziemsvētku svinēšanas iemesls ir saistīts ar Baznīcu. Latvijas identitāti veido kristīgas vērtības, un tas izpaužas arī tajā, ka šīs dienas ir brīvdienas, lai apcerētu un svinētu unikālo notikumu, no kura sākās gadu atskaite, drīz jau 2021 gads. Šoreiz nevaram sanākt lielākā pulkā, bet arī toreiz Betlēmē pie Jēzus kūtī nebija pūļi. Varbūt bija mājsaimnieki, bija dzīvnieki, pēc kāda laika tur nonāca gani, vēlāk tiem piepulcējās Gudrie vīri. Viņi arī uzreiz visi nebija kopā, bet nāca pa vienam vai pa grupām. 

Baznīca šajā laikā var simbolizēt kūti, kuru varam apmeklēt. Šis nams slejas, jo Jēzus toreiz piedzima, un paaudze pēc paaudzes ir ieticējusi vēstij par to, ka Jēzus Kristus ir Dieva Dēls, kas atpestī savu tautu no grēkiem un tās sekām, kas ir nāve. Īpaši šajā laikā ir svarīgi ieraudzīt gaismu no debesīm, Dieva Dēlu, kas iemiesojās Jēzū Kristū, un caur Viņu iemiesojās mīlestība, kas ir stiprāka par nāvi un ir to uzvarējusi.

Lasīt vairāk


Dievkalpojumu tiešraides no katedrāles un prokatedrāles


6
. decembrī  plkst. 10.00 –Adventa 2. svētdienas dievkalpojuma tiešraide no Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles
(https://www.facebook.com/LELBLiepajasdieceze)
13. decembrī plkst. 11:00 – Adventa 3. svētdienas dievkalpojuma tiešraide no Jelgavas Sv. Annas prokatedrāles
(https://www.facebook.com/JelgavasAnnasDraudze)
20. decembrī plkst.10:00 – Adventa 4. svētdienas dievkalpojuma tiešraide no Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles
 (https://www.facebook.com/LELBLiepajasdieceze)

Bīskapa pārdomas un aicinājums par Ziemsvētku cikla svētdienām un svētku dienām

 

Baznīcas gads

Mēs jau esam uzsākuši Jauno Baznīcas gadu, kuru varam iedalīt trīs ciklos: Ziemsvētku-, Lieldienu- un Vasarsvētku cikls. Kad sekojam līdzi Jēzus dzīvei cauri Baznīcas gada svētdienām un svētku dienām, esam aicināti būt klāt Viņa dzīves notikumos, lai saprastu, tie attiecas arī uz mums. To darot, mēs piedzīvojam, ka ir arī otrādi, Viņš caur to ir klāt mūsu dzīvē, Jēzus seko līdzi mūsu katra dzīvei, draudzes un Baznīcas dzīvei.

Izmantošu iespēju, stāvot pie Jaunā Baznīcas gada sliekšņa, dalīties dažās pārdomās un aicinājumos, kas saistās ar Ziemsvētku cikla svētdienām un svētku dienām. Kad pārdomāju priekšā esošās svētdienas un svētkus šībrīža situācijas ietvaros, mani atkal pārņēma apziņa, cik aktuāli un attiecināmi šie notikumi ir uz mūsu situāciju arī šodien. Šeit varu sākumā minēt epidēmiju, bet ne tikai, arī šī laika politiskos procesus un Satversmes tiesas lēmumu, kas grib mainīt ģimenes un laulības jēdzienu, lai tie ietvertu to, kas sākotnēji nav domāts.  Mēs ieejam Baznīcas gada notikumos ar visu mūsu dzīvi un to situāciju, kurā mēs dzīvojam.

Lasīt vairāk


Katedrāles diena

Foto: Edgars Pohevičs

Liepājas Svētās Trīsvienības baznīca iesvētīta 1758. gada 5. decembrī, ar pirmā Liepājas bīskapa ienākšanu baznīcā 2007. gada 1.decembrī tā kļuva par katedrāli.

Tādēļ ir izveidojusies tradīcija sestdienā pirms 1. svētdienas Adventā atzīmēt mūsu katedrāles dienu.

Ja pirms diviem gadiem to svinējām ar pārvietojamā altāra iesvētīšanu, daudzi cilvēki bija sapulcējušies un dievkalpojumu filmēja Latvijas Televīzija, šoreiz ir citādāk.

Nevaram aicināt piedalīties klātienē, bet mēs dievkalpojumu svinēsim un pārraidīsim internetā.

Sirsnīgi aicinu ikvienu Liepājas diecēzes draudžu locekli attālināti svinēt katedrāles dienu kopā ar mums, redzēt, ka tradīcija turpinās un bīskaps ir savā katedrālē.

28. novembrī plkst. 11:00 – Katedrāles dienas dievkalpojuma tiešraide no Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles

Video ieraksts skatāms šeit:


Dievkalpojumu tiešraides no katedrāles un prokatedrāles


Dievkalpojumu tiešraides no  katedrāles un prokatedrāles Facebook lapā

22. novembrī plkst. 10.00 – Mūžības svētdiena/ Mirušo piemiņas dienas dievkalpojuma tiešraide no Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles

28. novembrī plkst. 11:00 – Katedrāles dienas dievkalpojuma tiešraide no Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles

28. novembrī plkst.18:00 – Jaunā Baznīcas gada sākums. Vesperes tiešraide no Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles

29. novembrī plkst. 10:00 – 1. adventa svētdienas dievkalpojuma tiešraide no Jelgavas Sv. Annas prokatedrāles


Liepājas bīskapa H. M. Jensona pārdomas valsts svētkos!

Bīskapa pārdomas par Latvijas himnu Valsts svētkos. 18.11.2020.

 Mīļie latvieši!

Esmu pateicīgs, ka varu arī sevi pieskaitīt jūsu pulkam, lai arī neesmu dzimis Latvijā. Mani, kā ārzemnieku, ļoti uzrunāja veida, kā Latvijas himna skan šeit, uz vietas, ar kādu pietāti, pat bijību to dzied, un kādas emocijas tas izraisa. Varu tikai mēģināt iedomāties kādas atmiņas un emocijas himnas dziedāšanas laikā pavada tos, kas atceras to dziedājuši brīvās Latvijas laikā, tās aizliegumu padomu laikā un iespēju himnu atkal brīvi dziedāt. Man jāatzīst, ka pēc 20 (divdesmit) Latvijā nodzīvotajiem gadiem, esot klāt valsts svētkos un citos pasākumos, kuros dzied Latvijas himnu, manu emociju gamma, kas ar to saistās, jau ir kļuvusi tik bagāta, ka pret himnu nevaru būt vienaldzīgs, tā aizkustina un liek ievibrēties daudzu emociju stīgām.

Lasīt vairāk


Aizsardzības ministra aicinājums, atzīmējot Lāčplēša dienu – ieskandināt baznīcas zvanus!

 

Ņemot vērā šī brīža situāciju valstī, iespēju robežās, atbilstoši noteiktajiem ierobežojumiem, Aizsardzības ministrija vēlas atzīmēt Lāčplēša dienu – uzvaru pār Bermonta karaspēku.

Bīskapu kolēģija ir atsaukusies Aizsardzības ministra Dr. Arta Pabrika aicinājumam visu konfesiju baznīcām visā Latvijā š.g.11. novembrī plkst. 19.00 piecas minūtes skandināt zvanus.

Lasīt vairāk