Mūsu Baznīcas jaunajā Dziesmu grāmatā, kas iznāca 2015. gadā, jau atrodam četras no stundas lūgšanām, proti: Laudes, Sext, Vesperae, Completorium (976-992 lpp) Tās kalpo kā paraugs un nu ir izdota grāmata, kurā ietverts pilns teksts četru nedēļu lūgšanām, arī melodijas. 

Grāmatas sastādītājs un redaktors ir mācītājs Atis Grīnbergs, kas vairāku gadu garumā strādāja pie materiāliem, kurus daudzviet kā kompendiju jau lieto draudzēs, arī Liepājas Svētās Trīsvienības draudzē pēdējā pusotra gada laikā.

Materiāls bija pārbaudīts un jau lietots, līdz pienāca laiks to izdot grāmatas veidolā. Pie izdevuma līdzdarbojās mācītājs Armands Klāvs un LELB Mūzikas un liturģijas komisijas loceklis Vilis Kolms, maketēja mācītājs Ivars Cišs.

Grāmata iznāca ar Societas Sanctae Birgittae (SSB), Zviedrijā finansiālu atbalstu. SSB ir Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē dibinātās Societas Sanctae Trinitas (SST) radniecīga sadraudzība, pateicoties kurai, SST varēja izdot savu pirmo publikāciju.

Tāpēc grāmatas atvēršanas svētki iecerēti tieši katedrālē – 25. martā A.D. 2022, Marijas Pasludināšanas svētku dienā, plkst. 12.00. Ar Stundu liturģijas grāmatas izdošanu nododam to svētīgai lietošanai LELB draudzēs.

Grāmatu iespējams iegādāties Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē, Liepājas Sv. Annas baznīcā,  IHTIS veikalā (Rīgā, M.Pils ielā 4), Sv. Gregora Izglītības centrā (Saldū, Lielā ielā 26). Cena 15,00 eiro. Lētāk, pērkot vairumā – kaste (12 eks.) un vairāk, 12,00 eiro/eks.

 

BREVIĀRS – Stundas liturģija

Atvēršanas svētki

Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē

Marijas Pasludināšanas svētku dienā,

25. martā A.D. 2022, plkst. 12.00

12.05 Atvēršana

12.30 Lūgšana SEXT

13.00 Sadraudzība (Katedrāles namā)

Visi mīļi aicināti!