Nīcas baznīcai 170!

Svētdien, 29. augustā, Nīcas dievnamā ļaudis pulcējās, lai svinētu pateicības dievkalpojumu par baznīcas 170 pastāvēšanas gadiem. Dievkalpojumu vadīja Liepājas diecēzes bīskaps H.M.Jensons, sprediķoja viens no agrākajiem draudzes mācītājiem Dz. Laugalis. Klātesoši bija arī mācītāji A. Bobinskis, P.Bobinskis, J. Simakins, prāvests A. Jaunskalže, diakons K.Lauris un Mežgalciema baptistu draudzes mācītājs A. Vadonis, kurš dievnamu pieskandināja ar varenām mežraga skaņām. Dievkalpojuma noslēgumā baznīcas apbalvojumu “Uzticības Vairogs” par pašaizliedzīgu un ilggadīgu kalpošanu dievnamā saņēma Velta Eglija, Līvija Eglija un Laima Kārkliņa.

(Foto: Nīcas draudzes arhīvs)


Taize tikšanās

Jaunieši, Taize draugi un citi interesenti!

Piektdien, 19.martā plkst.18.00 plānota jau otrā tikšanās ar brāli Filipu no Taize kopienas. Tikšanās notiks zoom platformā.
Ņemot vērā dalībnieku interesi, piedāvājam iespēju piedalīties Bībeles studijā un pēc tam diskusijās arī pieaugušajiem (30+), kā arī internacionāliem dalībniekiem, kuri saprot un runā angliski. Atbilstoši tiks organizētas mazās grupas.
Pie reģistrācijas aicinām dalībniekus pieteikties arī kalpošanas iespējām (Dieva Vārda lasīšana, mazo grupu vadīšana, tulkošana).

Lasīt vairāk


Priecīgas ziņas no Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles

Šī gada februārī saņēmām divas ļoti priecīgas ziņas no Liepājas Sv. Trīsvienības Katedrāles. Pateicoties Liepājas Sv. Trīsvienības draudzes un Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonda ieguldītajam darbam Liepājas sakrālā mantojuma saglabāšanā, īstenojot Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles atjaunošanas darbus Liepājas Kultūras pārvalde 25. februārī īpašā apbalvošanas ceremonijā, kas norisinājās tiešsaistē, pasniedza draudzei Liepājas “Kultūras GADA balvu 2020”. Draudzes priekšniece A. Brantevica saņemot balvu atzīst, kad darbs pie katedrāles atjaunošanas ir bijis interesants un arī izaicinājumiem pilns, taču ar Dievpalīgu tas ir noslēdzies,un katedrāle ir gatava uzņemt apmeklētājus un pilsētas viesus. 
Liepājas Sv. Trīsvienības atjaunotā katedrāle ir arī  nominēta konkursam “Latvijas Būvniecības gada balva 2020” nominācijā “Restaurācija”, šī konkursa laureāti tiks paziņoti marta sākumā.  

Līdz ar “Kultūras GADA balvu 2020” saņemšanu Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonda vadītājai Kristīnei Liepai ir piešķirts tituls “Gada liepājnieks”. Šo titulu Liepājas pašvaldība piešķir par īpašiem veikumiem Liepājas labā dažādās nozarēs. K. Liepa šo titulu ir saņēmusi par nozīmīgu ieguldījumu pilsētas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā, vadot Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles fasādes atjaunošanas projektu.  Apbalvojuma pasniegšana notiks īpašā svinīgā ceremonijā 18. martā– Liepājas dzimšanas dienā.

Priecājamies un sveicam!

Apbalvojuma tiešraidi iespējams noskatīties šeit: ceremonijas tiešraide


Rekolekcijas Mazirbē 2021

Rekolekciju metode balstās Ignācija no Lojolas dotajos rekolekciju vadīšanas principos. Rekolekcijās mēs piedāvājam nošķirties no savas ikdienas, lai, lasot Svētos Rakstus, pavadot laiku lūgšanā, piedaloties ikdienas dievkalpojumā un tiekoties ar apmācītu vadītāju, tiktu vests cauri dažādām Svēto Rakstu tēmām, evaņģēlija notikumiem, un tādā veidā labāk aptvertu un piedzīvotu Dieva doto atklāsmi Svētajos Rakstos, lai Dieva Vārds izgaismot dzīvi, attiecības ar Dievu un līdzcilvēkiem, saņemtu atbildes, stiprinājumu un dziedināšanu savai dvēselei, lai ar atjaunotiem spēkiem atgrieztos pie Dieva uzticētajiem pienākumiem un kalpošanas ikdienā.

  1. gadā tiek organizētas rekolekcijas:

no 11. līdz 14. martam Individuāli vadītas garās nedēļas nogales rekolekcijas;

no 6. līdz 17. jūnijam Individuāli vadītas 10 dienu rekolekcijas;

no 6. līdz 13. jūnijam Individuāli vadītas 7 dienu rekolekcijas;

no 10. līdz 13. jūnijam Individuāli vadīta garās nedēļas nogales rekolekcijas;

no 15. līdz 29. oktobrim Viena daļa no Garīgajiem Vingrinājumiem;

no 18. līdz 29. oktobrim Individuāli vadītas 10 dienu rekolekcijas;

no 2. līdz 5. decembrim Individuāli vadītas garās nedēļas nogales rekolekcijas;

 

Rekolekcijām pieteikties LELB rekolekciju centrā Mazirbē

rakstot e-pastu uz mazirbe@rekolekcijas.lv

vai zvanot uz tālruņiem 26 549 433, 29 630 953,

Lūdzu, ņemt vērā, ka vietu skaits ir ierobežots, tādēļ lūgums pieteikties savlaicīgi!