Seminārs “Ko Bībele saka par naudas pārvaldīšanu?”

Sestdien, 18. janvārī no plkst.  10.00 – 15.00, Svētā Gregora izglītības centrā, notiks seminārs  “Ko Bībele saka par naudas pārvaldīšanu?”

Nauda mūsdienās ietekmē katru mūsu dzīves jomu. Dažiem cilvēkiem uzreiz rodas šādi jautājumi par naudu:

  • Kādēļ ir svarīgi mācīties, ko Dievs saka par naudu?
  • Ko nozīmē būt finansiāli brīvam?
  • Vai būt finansiāli brīvam nozīmē kļūt bagātam?
  • Vai būt finansiāli brīvam ir kas vairāk nekā jautājums par naudu?

Lasīt vairāk


Iesvētes mācības pusaudžiem

“Pusaudžu vecums ir īpašs laiks. Tā ir pāreja no bērnības uz pieaugušo dzīvi. Daudz no turpmākā dzīves virziena tiek ielikts tieši šajā laika posmā. Jau Jēzus laikā bērni ap šo vecumu bija apmācīti savas tautas vēsturē un Svētajos Rakstos, un kļuva pieauguši. Es pats 13 gadu vecumā gāju iesvētības kursos kopā ar citiem pusaudžiem un tiku iesvētīts.”- bīskaps Hanss Martins Jensons.

Mācībās aicināti piedalīties 2005. -2007. gadā dzimušie pusaudži.
Plānotā apmācību norises vieta: Saldus Svētā Gregora izglītības centrs.

Lasīt vairāk


Valtaiķu baznīcas durvis atjaunojas LELB Aizputes ev.lut.draudzes paspārnē

Kopš 2017.gada Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīca (LELB) ir Valtaiķu baznīcas atslēgas glabātāja, bet, sākot ar 2018.gadu, LELB atslēgas turēšanu ir uzticējusi LELB Aizputes ev.lut.draudzei, kuras paspārnē baznīca soli pa solim veic restaurācijas darbus.

Ienākot draudzei kalpot baznīcā, tapa skaidrs, ka baznīcai ir vajadzīga pamatīga uzkopšana.  Putekļu kārtas klāja baznīcas iekšieni, gan baznīcas ārpusi. Ar vairākām draudzes lielākām un mazākām talkām putekļu kārtas pazuda. Šie darbi saliedē draudzi, un ļauj daudzām lietām iesākties no jauna.

Tā, kādā no talkošanas reizēm radās ideja par Valtaiķu baznīcas galveno ieejas durvju restaurācijas nepieciešamību. Iesākt ar mazumiņu. Tāda bija šī vēlme. Aizsākot darbus ar ieguldījumu nākotnē.

Durvis pirms restaurācijas

Lasīt vairāk


Gaismas ceļā

1.decembrī ir aizsācies jaunais Baznīcas gads – jaunais gaismas ceļš pretī Ziemassvētkiem. Kā katru gadu, Iecavas luterāņu draudze šo gaismas ceļu uzsāks īpaši atzīmējot visas Adventa svētdienas ar muzikāli kuplinātiem dievkalpojumiem.

Pirmajā Adventā – 1.decembrī dziedāja pašmāju ansamblis “Iecavas zvans”.

Otrajā Adventa svētdienā dievkalpojumu kuplinās ansamblis “Sonora” no Sesavas.

Iecavas draudzē vienmēr gaidīti viesi ir Garīgās mūzikas ansamblis “Laudetur”. Iespēja atkal ar tā dalībniekiem satikties būs Trešajā Adventā – 15.decembra dievkalpojumā. Pie ērģelēm iecavniece Digna Spakēviča. Skanēs gan ļoti populāra, gan arī mazāk dzirdēta garīgā mūzika.

22.decembrī – ceturtajā Adventa svētdienā – īpašs gods draudzei būs sagaidīt viesojamies komponistu un mācītāju Ingmāru Zemzari, šoreiz kā mūzikas radītāju un koncertmeistaru vokālistei Ingrīdai Vītolai.

Ziemassvētku vakara dievkalpojumā neiztrūkstoši liela vieta tiks atvēlēta Dieva slavēšanai mūzikas skaņās. Kaspara Svirska spēlētā bazūne  būs tiešs apliecinājums 150.psalma vārdiem: “Teiciet Viņu ar bazūnes skaņām, teiciet Viņu ar stabulēm un cītarām! Teiciet Viņu ar skanīgiem zvārguļiem, teiciet Viņu ar gaviļu zvaniem!”

Informāciju iesūtīja: Zaiga Lazdiņa-Radziņa, Iecavas luterāņu draudzes ērģelniece


Lektoru kursi Svētā Gregora izglītības centrā

2019. gada 13.-15. decembrī  Sv. Gregora izglītības centrā, Saldū, notiks lektoru kursi.

Kursi sastāv no teoloģiskajiem pamata priekšmetiem: liturģija, ievads Svētajos Rakstos, ievads Jaunajā Derībā, eklezioloģija, misioloģija, katehēze, diakonija, praktiskā teoloģija un personīgā garīgā dzīve.  Kopējais apjoms 32 lekcijas (stundas), kas sadalītas trīs apmācības posmos.

Lasīt vairākRekolekcijas „Lūgšana un pielūgsme”

 

„… lūdziet  Dievu Garā ik brīdi.” (v.Efez. 6:18b)

Dalbes evaņģēliski luteriskajā draudzē
2019. gada 2.novembrī plkst. 10.00
rekolekcijas „Lūgšana un pielūgsme”
 

  • Pārdomāsim, kas ir lūgšana, kāpēc ir nepieciešama un kādiem  mums „ieiet savā lūgšanu kambarī”…
  • Pielūgsim Dievu tā, kā Viņš Pats mūs ir mācījis. Šeit mums palīdzēs un pielūgsmē vadīs ģimenes grupa ATESTANTO de amo.

Rekolekcijas vadīs V.Grīnvalde – Šakurova.
Pieteikties līdz 29. oktobrim pa telefoniem – 28261210 vai 26492303.
Ziedojums  kafijas pauzei un pusdienām 5 eiro.

 Gaismas, dziedājumi un dzejas lasījumi – performances “VERTIKĀLE V” noslēguma pasākums svētdien Apriķos

Jau piekto gadu Eiropas kultūras mantojuma dienas Kurzemes pusē iezīmējas arī kopainā ar Dzejas dienām un dzejas lasījumiem dievnamos. “Eiropas kultūras mantojuma un dzejas dienas 2019” Kurzemē šogad sākās Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē, turpinājās Alsungā, svētdien notiks Jaunpilī un Lestenē. Gaisma, dziedājumi un dzejas lasījumi – performance “VERTIKĀLE V” svētdienas vakarā notiks Apriķos. Apriķu evaņģēliski luteriskā baznīcā 22. septembrī pulksten 21 notiks “Eiropas kultūras mantojuma un dzejas dienas 2019” noslēguma pasākums.

“VERTIKĀLE V” saturs un atslēgvārds šogad ir dievkalpojums, programma veidota kā vairāku mākslu saplūsme, iekšējs pārdzīvojums, meditācija. Jau svētdienas pēcpusdienā gaismotāji mākslinieki dosies uz baznīcu, lai radītu noskaņu vakara notikumam, bet mūziķi un radošā dzejas grupa KIP klausītājus, skatītājus un draudzes ļaudis aicina piepulcēties pasākuma norisei deviņos vakarā.

Lasīt vairāk


Nedēļas nogalē – Eiropas kultūras mantojuma un dzejas dienu notikums “Vertikāle V”

Šogad notikums “Vertikāle V” aizsāksies 7. un 8.septembrī Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē, aicinot iepazīt katedrāli – Eiropas pērli priekšlasījumos, meistardarbnīcā un dzejas, mūzikas, mākslas un gaismas performancē.

Par tradīciju kļuvušais kultūras mantojuma un dzejas dienu notikums šogad atzīmē piecgadi. Piedzīvojot ilgi gaidītos dievnama fasādes atjaunošanas darbus, par dievnama lomu arhitektūras, sakrālās mākslas un pilsētvides kopainā priekšlasījumos un stāstījumos dalīsies profesori Jānis  Krastiņš un Daina Lāce, katedrāles dekāns Pēteris Kalks,  mūziķe Ieva Tālberga un  tēlnieks, dievnama kristāmtrauka autors Egons Peršēvics. 

Trešo gadu notikuma vizuālo un māksliniecisko sadaļu papildina māksliniece Agnese Rudzīte. Viņas vadībā interesenti aicināti piedzīvot meditāciju „Glābt pasauli“ zīmēšanas un gleznošanas meistardarbnīcā.

Lasīt vairāk